BAKAN ERSOY'DAN "18 MART" MESAJI

Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 108. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Bakan Ersoy’un mesajı şöyledir:

“Milletimizin tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 108’inci yıl dönümüne ulaşmanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz.

Ecdadımız tüm yokluklara ve zorluklara rağmen, şanlı bir destanla taçlandırdığı zafer ile, bu kutlu topraklara silinmeyecek mührünü vurmuştur.

Çanakkale Zaferi, milletimizin ay yıldızlı al bayrağımızın gölgesinde yaşamasının teminatı olmuştur.

Bugün de ülkemizde yaşanan deprem felaketi sonrasında, milletimiz kenetlenme konusunda Çanakkale ruhunu yeniden hayata geçirmiştir. Bu necip milletin biraraya geldiğinde ne kadar güçlü ve muhteşem olduğuna şahidiz. Millet olarak tüm zorlukları el birliği ile atlatacağımıza olan inancım tamdır.

Vatanı ve bayrağı için gözünü kırpmadan canını feda eden kahramanların torunları olarak, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle ve saygıyla anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun…”

(18.03.2023)